Türkiyenin en delikanlı GAY forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiyenin en erkek GAY forumuna hoşgeldiniz.....

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gay nedir???Ne değildir??Neye tekabül eder???

YazarMesaj
Tyson Gay
Admin
Tyson Gay

Gay nedir???Ne değildir??Neye tekabül eder??? Empty
MesajKonu: Gay nedir???Ne değildir??Neye tekabül eder???   Gay nedir???Ne değildir??Neye tekabül eder??? Icon_minitimePtsi Nis. 07, 2008 7:52 am

en iyi arkadas gaylerden olur.(kizlar icin tabi..) pek severim gaylerle arkadas olmayi ne erkekler gibi yavsarlar hemen nede kizlar gibi kotu muhabbet ve kiskanctirlar.

bursa'da gaylerin buluştuğu tophane diye bir yer olması, "geye" dondurmalarının bursa'da üretilmesi ve pek çok eşcinsel ve travesti sanatçının oralı olması nedeniyle adı bu müstesna yeşil şehrimizle bitiştirilen bir cinsel tercih "hali"...

cinsel tercihi erkekler olan ve yaşam stili heteroseksüel erkek gibi olmayan erkek

(bkz: tekerlek)

erkeklerle yatmanın çok matah (!) sayıldığı bir ülkede "ibne" olarak adlandırılan erkek tipi.

önce fenotip ve genotip olarak erkek dogduktan sonra ergenlik donemi henuz asılmısken ben erkeklerden hoslanıyorum acaba acaba soruları esliginde kendini ameliyat masasında bulmak ve transseksuellige gecis yapmak,ilerleyen zamanlarda ulan bu kadınlarda amma hosmus,ben en iyisi lezbiyen takılayım diyerek daldan dala ucmak,bu sırada da icten ice "bi bok yedim hadi hayırlısı" diyerek doktora kosmak,ne yaman celiski...
birkac yıl evvel spiegelde okumustum bu kisinin roportajını,essahtan var yanii boole biri....

gay eskiden ingilizcede mutlu, neseli anlaminda kullanilirken gunumuzde ingilizcede escinsel demektir. ancak escinsel kelimesi gibi sadece erkek escinselleri degil kadin escinselleri kadin kapsar ve cinsel yonelim disinda oldukca kisisel olan feminite, maskulute gibi tavirlardan bagimsiz olarak olarak bunu yapar. yani sadece maskulen gorunuslu erkek escinsellere, ornegin ayi refere etmez. gunumuzde turkce escinsel literaturunde gey olarak turkceleserek, yerini almistir.

hayatımda ilk defabirinin yanındayken cinsiyetini unutabildiğim,ne yazıkki sadece birkaç hafta muhabbet edebildiğim,ama iyi ki tanıdım diye rahatlıkla söyleyebileceğim ender insanlardan birinin cinsel tercihi...o kadar özgüveni vardıki sevgilimle beraber ona "bu sabah kahvaltıda kaşar yerken aklımıza geldin ,kulaklarını çınlattık haaha haaaa.. "dediğimizde hiç takılmayıp bize gay 'lerle ilgili muazzam fıkralar anlatan erkişinin!cinsel tercihi...

gunumuz konusma dilinde sadece erkekler icin soylense de her iki cins icinde kullanilabilen bir kelimedir .

her iki cins icinde gay olup olmadigini anlamak meseledir .

kadinlar genelde acikca belli etmelerine ragmen salt lezbiyen kadin az vardir ki cogunlugu bisexuel dir. bu sebeple erkekler icin boylelerini bulup aramak gerekir. sorun teskil etmez *

ancak bu mevzu kadinlar icin muhim bir meseledir. erkeklerin gay olup olmadiklarini anlamak icin uzun bir arastirma , keskin bir gozlem gucu hatta altinci his gerektirir. bir erkek icin yaptiginiz genelleme,bir baska erkek icin tamamen farkli olabilir ama genel olarak * eger konusmalarinda bir kayganlik yoksa sunlara dikkat edilebilir.

-gay kisinin oncelikle ne kadar erkeksi durursa dursun zarif ve bakimlidir ellerinde bir ahenk mevcuttur.*-kiyafetleri renkler acisindan oldukca uyumludur canli renkler * * *
-hassastir
-hepsi icin olmasa da genelde gym salonlarindan cikmazlar ve bu daha cok bir takinti halindedir .
-kadin gibi dusunebilmektedir duygusal manada hemen hemen ayni paralelde hareket ederler
-hepsinin olmasa da kaslari duzgun alinmis zaman zaman fazla incelmis haldedir.
-birseyleri biriktirme, toplama gibi farkli takintilari mevcuttur.
-evlerinde canli renklere karsi duskunlukleri vardir * * *
-v yakali kazak icine tshirt giymeden de giyebilirler ve goguslerinde kil sorunu yoktur
- omuzlarina kazak atabilirler.
kadindaki kiyafet farkililiklarini ve degisiklikleri aninda fark ederler.
-erkekleri incelerken yuz mimikleri ve gozleri takip edildiginde dogru sonuca en hizli sekilde ulasilir
[ gay erkek ya da kadin hicbir alip veremedigimiz yoktur karsi bir lafimiz yok sadece gordugumuz de atis alanimizi bilelim ogrenelim amacli yazilmistir onlarin zamanlarini calmayalim biz rezil olmayalim ]

cinsel sevi nesnesini kendi cinsinden seçen, kendi cinsinden kişilerle cinsel ilişkiye giren kimseler için kullanılan sözcüktür. ingilizce’de neşeli anlamına gelen “gay” sözcüğü, başlangıçta entelektüeller ve sanatçılarla gece hayatını sevenler arasında bir hitap tarzı olarak (“neşeli [gay] çocuk”, “neşeli [gay] adam”) kullanılmıştır. terimin mutlaka cinsel tercih ve eylemlerle ilişkilendirilmesi gerekmemektedir o dönem. 1960’larda abd’de ortaya çıkan eşcinsel kurtuluş hareketi’nin sloganı “good as you"(“sizin kadar iyiyiz”) nun baş harfleri “gay”den hareketle sözcük eşcinsellikle doğrudan ilişkilendirilmiştir. günümüzde gay sözcüğü kendi cinsine ilgi duyan erkekleri tanımlamak için kullanılırken, kendi cinslerine ilgi duyan kadınları tanımlamak için daha çok lezbiyen terimi tercih edilmektedir.

gay" kelimesi, turkce'de (ki turkce'de nin altini ciziyorum), "escinsel" kelimesinin daha sofistikelestirilmisidir. yalniz "escinsel" kelimesi de halk icinde pek sik kullanilmadigindan "ibne" nin sofistikelestirilmis hali olarak buluverir kendini... fakat maalesef "ibne" kelimesinin asagilayici bir yani vardir...

bu uc kelimeyi yanyana koyarsak kiyaslamak icin, "ibne" kotudur, "escinsel" notr'dur sadece cinsel tercihi belli eder, "gay" ise bir cinsel tercihten ote bir yasam stilidir; ve bu yasam stili nedense hep iyi ve sofistike olarak lanse edilir... oyle ki bir insan sirf escinsel oldugu icin, ona "gay" demekle, aslinda sahip olmadigi (elbette sahip te olabilir, ama her escinsel sahip degildir) bir yasam zevki, bir sanatsallik, bir cesaret (escinsellige karsi bilenmis bir toplumda, bunu saklamamak vb) vs. ile butunlestirilir. iste beni rahatsiz eden bu butunlestirmedir...

yani birisi bana hic tanimadigim birini anlatirken "o gay bu arada" dendiginde bana verilen bilgi sadece cinsel tercihidir, yani "gay" kelimesi kullanirken turkce'de anlatilmak istenen sey cinsel tercihtir, ama "gay" bundan fazlasini yapmaktadir... "gay" kelimesi her escinseli, cok zevkli, cok sofistike ve bunun gibi sifatlarla donatir... yani bana gore bir onyargidir (her ne kadar pozitif olsa da), o yuzden bana "gay"li bir cumle kuranlara hemen cevap olarak "ibne"li bir cumle kurarim ("gercekten ibne miymis" gibi); tek amacim karsimdakini onyargisina karsi uyarmaktir... cunku ben "ibne" gibi nisbeten cirkin bir lafi soyledigimde, buyuk ihtimalle benim de negatif bi onyargi ile yaklastigimi dusunup "oyle deme" vs diyecek ben de rahatca bu konu hakkindaki fikirlerimi paylasacagimdir....

keske "escinsel" anlamina gelen daha kisa ve basit bir kelime olsa da onu kullansak... cunku ben bu "gay" kelimesine olan tepkimden "ibne" yi kullanmak durumunda kaliyorum (ve nedense ibne bana gay den daha dogal geliyor) ama yukarida da dedigim gibi maalesef "ibne" nin asagilayici bir tarafi var....

teknik olarak ibne demektir. bir seyin turkce soylenince ayip olmasi ama ingilizce soylenince cok efendi cok medeni olmasi durumu $a$irticidir.

ayrica:

(bkz: beslik)
(bkz: bes yildiz)
(bkz: dumbelek)
(bkz: ellisekiz)
(bkz: esnaf)
(bkz: folluk)
(bkz: gotlek)
(bkz: kayarto)
(bkz: ibnetor)
(bkz: inek)
(bkz: kova)
(bkz: tayinci)
(bkz: verek)

ayrıca misyonu yüklenmek isterim;

"partneriyle beraber o akşam kimin kimi sikeceğine yazı tura atarak karar veren iki kişiden birisinin sıfatı. diğeri de öyle..."

az rastlanan bir isimdir aynı zamanda. isim olarak türkçe karşılığı da "mesut"tur..
https://turkgayclub.hareketforum.net

Gay nedir???Ne değildir??Neye tekabül eder???
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-